Zdrowie

Jakie są objawy przepicia wszywki?

Jakie są objawy przepicia wszywki?

Jakie są objawy przepicia wszywki? Leczenie odwykowe alkoholowe może być prowadzone w wyspecjalizowanych ośrodkach, gdy niezbędna jest medyczna detoksykacja organizmu. W mniej skrajnych przypadkach odwyk przebiega w domu, po wykonaniu zabiegu wszycia w pośladek lub pod łopatkę Esperalu. Wiele osób rozważających poddanie się tej procedurze zastanawia się, jakie są objawy przepicia wszywki.

Co będzie działo się w ich organizmie? Lekarz wykonujący wszywkę alkoholową podaje wszystkie symptomy i konsekwencje posiadania w organizmie Esperalu. Strach przed objawami przepicia wszywki powstrzymuje osobę uzależnioną przed sięgnięciem po alkohol, daje motywację do pozbycia się nałogu. Lek jest bezpieczny, gdyż jego działanie skierowane jest na enzym, który nie bierze udziału w funkcjonowaniu innych narządów. Jeżeli nie będzie spożywany alkohol, nic złego się nie stanie.

Najczęściej obserwowane objawy przepicia wszywki

Wszycie Esperalu jest wykonywane w celu powstrzymania się od spożywania alkoholu i wyjściu z alkoholizmu. Lek uniemożliwia picie nie tylko mocnych trunków, ponieważ reakcja na etanol staje się ciężka, towarzyszą jej objawy zatrucia, nie ma przyjemności z picia alkoholu.

Objawy przepicia wszywki są następujące:

 • Ostre bóle głowy
 • Wymioty
 • Spadek ciśnienie krwi
 • Tachykardia
 • Zaburzenie oddychania (staje się częste, płytkie).
 • Duszność
 • Skóra staje się czerwona.

Czasami oddychanie może nawet ustać lub rozpocząć się napad padaczkowy. Picie alkoholu po wszywce może prowadzić do dysfunkcji różnych narządów, takich jak trzustka i nerki. W tym samym czasie stawy zaczynają boleć, pojawia się chroniczna biegunka.

Jak działa wszywka z Esperalem?

Esperal to francuski lek, którego skuteczność została potwierdzona wieloletnią praktyką. Głównym składnikiem aktywnym jest disulfiram. Blokuje produkcję enzymów wątrobowych rozkładających etanol. Z tego powodu nawet niewielka dawka alkoholu powoduje złe samopoczucie. Objawy przepicia wszywki są bardzo uciążliwe dla alkoholika i mogą nawet doprowadzić do jego śmierci. Osoba uzależniona poza wymienionymi już symptomami odczuwa silne zawroty głowy, znaczne osłabienie organizmu, zaburzenia rytmu serca, przyspieszenie akcji serca. Trzeba mieć świadomość czekających konsekwencji przepicia wszywki.

Co poczuje osoba uzależniona po przepiciu wszywki?

Jeśli osoba uzależniona od alkoholu nie przestrzega zaleceń lekarza wykonującego zabieg wszycia Esperalu, objawy przepicia wszywki mogą zwiastować ciężkie zaburzenia ze strony całego organizmu.

Efektem tego może być

 • Udar mózgu
 • Obrzęk mózgu
 • Spadek ciśnienia krwi prowadzący do zapaści
 • Zawał mięśnia sercowego
 • Utrata przytomności
 • Drgawki.

Im wyższa dawka alkoholu, tym wyraźniejsze są te objawy aż do wystąpienia śpiączki alkoholowej. Wszywka służy wyjściu z alkoholizmu, dlatego Esperal ma działanie zniechęcające do powrotu do picia.

O czym musi pamiętać osoba uzależniona po wszyciu?

Jakie są objawy przepicia wszywki?Osoba uzależniona musi pamiętać, że po wszyciu Esperalu, nie wolno pić alkoholu w jakiejkolwiek postaci i dawce. Musi zrezygnować z używania mocnych napojów alkoholowych i niskoalkoholowych koktajli. Ma obowiązek sprawdzić, z czego składają się potrawy, napoje, produkty, czy przypadkowo nie ma tam alkoholu etylowego. Na przykład można go znaleźć w sfermentowanych produktach mlecznych, cukierkach z likierem, ciastach nasączonych koniakiem. Nie może przyjmować leków na bazie alkoholu.

W przeważającej części są to nalewki z ziół leczniczych, takich jak głóg, matecznik. Jeśli jednak uzależniony przypadkowo przyjął alkohol, należy wypić jak najwięcej płynu i spróbować sztucznie stymulować odruch wymiotny, aby alkohol nie miał czasu dostać się do krwi. Esperal to sprawdzony lek, często stosowany jest w walce z uzależnieniem od alkoholu. Dostosowanie się do zaleceń lekarza pozwoli znowu poczuć się wolnym człowiekiem bez nałogu.

Zobacz również:

 

Szczególne przeciwwskazania do wszycia alkoholowego

Preparat ma kilka przeciwwskazań. Nie powinien być stosowany przez osoby z następującymi chorobami:

 • Wrażliwość na lek
 • Ciężka niewydolność wątroby
 • Choroby endokrynologiczne.

Wszywka alkoholowa nie jest przepisywana kobietom w ciąży w żadnym momencie ani podczas karmienia piersią. Nie można stosować leku Esperal samodzielnie, tylko lekarz może go przepisać i tylko on może dobrać odpowiednią dawkę i wykonać wszycie.

Wnioski

Picie alkoholu powoduje uzależnienie nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Alkoholizm od dawna nazywany jest chorobą, w której osoba sama nie może i często nie chce poradzić sobie ze złym nawykiem. Ale dziś istnieją skuteczne, czasem radykalne środki i leki, które pomagają poradzić sobie z trudnym problemem.

Esperal http://www.enklawa-natury.pl/czy-przepicie-wszywki-alkoholowej-jest-mozliwe/ jest uważany za jeden z najskuteczniejszych środków w walce z alkoholizmem. Jednak objawy przepicia wszywki z tym lekiem są uciążliwe i niebezpieczne, dlatego osoby uzależnione rezygnują z picia alkoholu. Wszywka alkoholowa jest jedną z najczęściej stosowanych, sprawdzonych, skutecznych sposobów wywołania u danej osoby uporczywej nietolerancji alkoholu (nawet węchu) i zapewnienia całkowite odrzucenie alkoholu.

 

Odoklinika esperal Poznań
Lęborska 47
60-431 Poznań
515008059
www.odoklinika.pl

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...