Zdrowie

Co to jest alkoholizm objawy

Co to jest alkoholizm objawy

Co to jest alkoholizm – objawy. Alkoholizm związany jest z utratą kontroli nad piciem alkoholu w stosownych ilościach. Niezdrowe picie obejmuje każde picie, które zagraża twojemu zdrowiu lub bezpieczeństwu albo powoduje inne problemy związane z alkoholem. Obejmuje to picie w nadmiernych ilościach – wzorzec picia, w którym mężczyzna spożywa pięć lub więcej drinków w ciągu dwóch godzin lub kobieta spożywa co najmniej cztery drinki w ciągu dwóch godzin. Picie w śpiączce powoduje znaczące zagrożenia dla zdrowia i bezpieczeństwa.

Jeśli Twoje zachowanie związane z piciem alkoholu powoduje powtarzające się znaczne dyskomforty i problemy z zarządzaniem codziennym życiem, prawdopodobnie masz zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu. Zaburzenia te mogą mieć różny stopień nasilenia – od łagodnego do ciężkiego. Jednak nawet łagodne zaburzenie może się nasilić i prowadzić do poważnych problemów, dlatego tak ważne jest wczesne podjęcie leczenia. Skuteczna terapia alkoholowa może pozwolić pozbyć się tego problemu. Ośrodki terapii uzależnień od alkoholu zapewniają najlepszą opiekę dla pacjentów.

Stopień uzależnienia od alkoholu

W zależności od tego, jak wielu objawów doświadczasz, zaburzenia związane z nadużywaniem alkoholu mogą być łagodne, umiarkowane lub poważne. Oznaki i objawy mogą obejmować niemożność ograniczenia ilości wypijanego alkoholu oraz spędzanie dużej ilości czasu na piciu, zdobywaniu alkoholu lub dochodzeniu do siebie po spożyciu alkoholu Zatrucie alkoholem występuje, gdy wzrasta ilość alkoholu w krwiobiegu. Im wyższe stężenie alkoholu we krwi, tym bardziej odczuwasz tego skutki. Zatrucie alkoholowe powoduje problemy behawioralne i zmiany psychiczne. Obejmują one nieodpowiednie zachowanie, niestabilny nastrój, zaburzenia osądu, niewyraźną mowę, zaburzenia uwagi lub pamięci oraz słabą koordynację.

Mogą również wystąpić zaniki pamięci,  w których nie pamiętasz wydarzeń. Bardzo wysoki poziom alkoholu we krwi może prowadzić do śpiączki, a nawet śmierci. Odstawienie alkoholu może wystąpić, gdy alkohol był spożywany w dużych ilościach i przez długi okres czasu, a następnie został zatrzymany lub znacznie zmniejszony. Może ono wystąpić w ciągu kilku godzin do czterech lub pięciu dni później.

Oznaki i objawy obejmują pocenie się, szybkie bicie serca, drżenie rąk, problemy ze snem, nudności i wymioty, halucynacje, niepokój i pobudzenie, lęk, a czasami drgawki. Objawy mogą być na tyle poważne, że mogą zaburzać zdolność do funkcjonowania w pracy lub w sytuacjach społecznych. Leczenie alkoholizmu to trudna droga, która może zakończyć się sukcesem. Odwyk alkoholowy zamknięty może być jedynym słusznym wyborem dla uzależnionego.

Kiedy należy skontaktować się z lekarzem

Jeśli masz wrażenie, że czasami pijesz za dużo alkoholu, lub jeśli Twoje picie powoduje problemy, lub jeśli Twoja rodzina jest zaniepokojona Twoim piciem, porozmawiaj z lekarzem. Inne sposoby uzyskania pomocy to rozmowa ze specjalistą od zdrowia psychicznego lub szukanie pomocy w grupie wsparcia, takiej jak Anonimowi Alkoholicy lub podobnej grupie wsparcia. Ponieważ zaprzeczanie jest powszechne, możesz nie czuć, że masz problem z piciem. Możesz nie zdawać sobie sprawy z tego, jak dużo pijesz lub jak wiele problemów w twoim życiu jest związanych z piciem.

Słuchaj krewnych, przyjaciół lub współpracowników, jeśli mówią Ci, że powinieneś sprawdzić swoje nawyki związane z piciem lub poszukać pomocy. Rozważ rozmowę z kimś, kto miał problem z piciem, ale przestał. Wiele osób z problemem alkoholowym niechętnie szuka leczenia, ponieważ nie zdają sobie sprawy, że mają problem. Interwencja ze strony bliskich może pomóc niektórym osobom uświadomić sobie i zaakceptować, że potrzebują profesjonalnej pomocy.

Jeśli martwisz się o kogoś, kto pije za dużo, poproś profesjonalistę doświadczonego w leczeniu alkoholowym o radę, jak podejść do tej osoby. Lekarz może skierować uzależnionego na terapię alkoholową do ośrodka uzależnień alkoholowych.

Przeczytaj więcej o wszywce esperal w Poznaniu.

Przyczyny alkoholizmu

Co to jest alkoholizm objawyCzynniki genetyczne, psychologiczne, społeczne i środowiskowe mogą wpływać na to, jak spożywanie alkoholu wpływa na ciało i zachowanie. Teorie mówią, że dla niektórych osób picie ma inny, silniejszy wpływ, który może prowadzić do zaburzeń związanych z używaniem alkoholu. Z czasem, nadmierne picie może zmienić normalne funkcjonowanie obszarów mózgu związanych z odczuwaniem przyjemności, osądem i zdolnością do sprawowania kontroli nad swoim zachowaniem. Może to prowadzić do głodu alkoholowego w celu przywrócenia dobrych uczuć lub zmniejszenia negatywnych.

Nadmierne picie przez długi okres czasu lub regularne spożywanie alkoholu w dużych ilościach może prowadzić do problemów związanych z alkoholem lub zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu. Osoby, które zaczynają pić w młodym wieku – zwłaszcza pić w dużych ilościach – są bardziej narażone na ryzyko wystąpienia zaburzeń związanych z używaniem alkoholu.

Ryzyko rozwoju zaburzeń związanych z używaniem alkoholu jest wyższe u osób, które mają rodzica lub innego bliskiego krewnego, który ma problemy z alkoholem. Mogą mieć na to wpływ czynniki genetyczne. Osoby z historią emocjonalnych lub innych traumatycznych przeżyć mają zwiększone ryzyko rozwoju zaburzeń związanych z nadużywaniem alkoholu.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...