Transport Usługi

Przeprowadź się szybko, bez komplikacji

Przeprowadź się szybko, bez komplikacji

Przeprowadź się szybko, bez komplikacji — przeprowadzka nie jest łatwa, ale można ją dobrze zorganizować. Ważne jest, aby zrozumieć kilka punktów, które powinny zostać uwzględnione w naszym planie relokacji.

Zanim zaczniemy się pakować, koniecznie trzeba zrobić wielkie porządki w naszym domu lub pokoju. Przeanalizujmy to, co już mamy i spróbujmy wyrzucić to, czego już nie używamy. Nie zabierajmy rzeczy, które nie działają, po prostu planujemy je naprawić. Wyrzućmy też wszelkie naczynia czy ubrania, które od dłuższego czasu nie były używane. Starajmy się nie skupiać na przedmiotach, których już nie będziemy używać. Podczas sprzątania warto trzymać wszystko na dwóch półkach – pierwsza półka powinna być wypełniona rzeczami, które na pewno ze sobą zabierzemy, a druga kilkoma rzeczami, które być może. Natychmiast wrzuć przedmioty, które chcesz wyrzucić do worka na śmieci. Po chwili wracamy do drugiej półki i zastanawiamy się, czy te przedmioty są nam naprawdę potrzebne w nowym miejscu. Dzięki temu programowi pozbędziemy się wielu „rzeczy”, które mogą uniemożliwić nam szybkie spakowanie się i przeprowadzkę.

Spakowanie rzeczy

Najważniejszą częścią przeprowadzki do Wrocławia było spakowanie naszych rzeczy. Pakując książki i dokumenty najlepiej schować je w kartonach. Książki zapakowane w plastikowe torby mogą się otworzyć, a strony mogą się wygiąć. Ważne dokumenty należy przechowywać w podpisanych teczkach i umieszczać między księgami. Pudła kartonowe przydają się również przy pakowaniu szkła i porcelany. Jednak delikatne przedmioty muszą być dodatkowo zabezpieczone. Będziemy potrzebować: folii bąbelkowej, gazety i papieru do pakowania. Talerze owijamy układając je jeden na drugim i umieszczając między nimi folię bąbelkową lub gazetę. Aby zapobiec ich przesuwaniu się w pudełku, warto włożyć do pudełka dużo zwiniętej gazety lub kubków, które również należy owinąć folią bąbelkową. Aby dobrze się trzymały, zabezpieczamy je gumkami recepturkami. Porcelana i szkło powinny być ciasno zapakowane w pudełka, aby zapobiec przesuwaniu się i pękaniu przedmiotów podczas transportu. Okulary najlepiej trzymać osobno. Wiele osób wkłada jedną filiżankę do drugiej, ale to duży błąd. Szkło szybko pęka, zwłaszcza przy dłuższym naciskaniu. Najlepiej owinąć je szczelnie folią bąbelkową i przechowywać pojedynczo w pudełku.

Pakowanie ubrań jest czasochłonne, ale możemy je uprościć. Worki próżniowe warto stosować zwłaszcza do pakowania dużych ubrań, takich jak kurtki czy płaszcze. Bluzy czy koszule warto spakować do walizek i toreb, które już posiadamy. Nie składajmy ich jednak w tradycyjną kostkę. Zajmą wtedy dużo miejsca i można je pominąć. Zwińmy je w rolkę, wcześniej podwijając rękawy. To samo możemy zrobić ze spodniami. Złóż spodnie na pół i podwiń je od nogawek. Spódnicę można po prostu złożyć na pół i umieścić na dnie torby. Sukienki i kurtki można przewozić w specjalnych torbach do garderoby na wieszakach.

W czym mogą nam pomóc firmy przeprowadzkowe?

Przeprowadź się szybko, bez komplikacji
Przeprowadź się szybko, bez komplikacji

Firmy przeprowadzkowe w Warszawie oferują wysokie ceny. Nie tylko mają za zadanie przewieźć nasze rzeczy z punktu A do punktu B, ale mogą również pomóc nam je spakować. Ponadto gwarantują ochronę przewożonych mebli i przedmiotów. Mogą pakować oprawy oświetleniowe i meble i demontować je na miejscu. Możemy zlecić przeprowadzkę nawet w środku nocy, ponieważ wiele firm przeprowadzkowych pracuje przez całą dobę. Za pośrednictwem firmy możemy ustalić, co wysłać i jak to zabezpieczyć. Jeśli wysyłka jest nieprofesjonalna, firma ponosi odpowiedzialność za wszelkie szkody. Koszt przeprowadzki zależny jest od ilości pracowników zaangażowanych w przeprowadzkę oraz od tego jak daleko ekipa przewiezie nasze rzeczy. Koszty przeprowadzki wahają się w większości przypadków od 300 do 1000 zł. Każda dodatkowa usługa, taka jak wywóz mebli czy ubezpieczenie mienia na czas przeprowadzki, wiąże się z dodatkowymi kosztami. Aby obniżyć koszty przeprowadzki, możemy zdecydować się na przewóz Twoich rzeczy wynajętym samochodem i wysyłkę mebli do profesjonalnej firmy. Koszty spadają również wtedy, gdy zatrudniamy mniej pracowników. Za godzinę pracy pracownika firmy zapłacimy od 50 do 100 zł, w zależności od tego, czy nasze mieszkanie jest na pierwszym piętrze, czy nie i jak daleko potrzebujemy, aby dostarczyć rzeczy do nowego miejsca. Wiele firm pobiera opłatę za kilometr – około 10-20 zł za przejechany kilometr.

Przechowywanie mebli

Nowością na rynku szczecińskich firm przeprowadzkowych jest przechowywanie mebli na czas przeprowadzki. Jeśli potrzebujemy szybkiego sprzątania naszego dotychczasowego mieszkania, warto wybrać możliwość przechowywania mebli i dużych przedmiotów. Koszt przechowywania rzeczy to około 50 zł za metr kwadratowy za dobę. Oczywiście meble i przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć, czyli owinąć folią i podpisać. Firma przechowująca nasze rzeczy może również pomóc w ich przeprowadzce i transporcie do nowego mieszkania lub domu.

You may also like...