Uroda Moda

Ile kosztują małe tatuaże?

Ile kosztują małe tatuaże?

Ile kosztują małe tatuaże? Tatuaże z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jeszcze do niedawna stanowiły wyraz buntu, obecnie stanowią sposób na wyrażanie swojej osobowości, a także mają silny związek ze sztuką. Ile kosztuje tatuaż w dobrym studiu tatuażu? Co wpływ na jego cenę? Dowiesz się z tego artykułu.

Od czego zależy cena tatuażu?

Ceny tatuażu http://www.luckyseven.pl mogą być bardzo różne. Wpływ na nie ma wiele czynników, a wśród nich:

– rozmiar, poziom skomplikowania grafiki. W związku z tym minimalistyczny i prosty wzór jest tańszy niż czasochłonny i skomplikowany, który zawiera wiele szczegółów. Największą trudnością cechują się wzory, które mają cienkie linie i geometryczne wzory. Kwiatowy deseń będzie też tańszy niż portret, 

– lokalizacja studia tatuażu. Położenie studia tatuażu również ma duże znaczenie, ponieważ w małych miasteczkach ceny są niższe niż w dużych aglomeracjach. Różnica może wynosić nawet kilkadziesiąt procent. 

– technika tatuażu. Bardzo skomplikowane wzory wymagają nawet kilkunastu godzin pracy. W związku z tym są dużo droższe niż ich tańsze odpowiedniki,

– doświadczenie, renoma, umiejętności dobrego tatuażysty. Osoba, która dopiero się uczy, może zażądać mniejszych cen. Niestety rzadko niska cena oznacza również dobrą jakość. Tymczasem wzór pozostanie z nami na całe życie, często również w widocznym miejscu. Nie należy zatem oszczędzać na tego typu wydatkach. Aby przekonać się czy mamy do czynienia z najlepszym tatuażystom, warto zaczerpnąć opinii o nim. Poza tym warto też dowiedzieć się, jakie ma doświadczenie, poznając jego realizację. 

Oprócz tego należy pamiętać, że proces tatuowania powinien być jak najbardziej higieniczny. W czasie tej czynności można dojść do zakażenia i groźnych powikłań. W związku z tym zarówno pomieszczenie, jak i używane przez tatuatora narzędzia powinny być przede wszystkim sterylnie czyste, a także spełniać wszystkie normy sanitarne. O spełnianie takich warunków można zapytać na miejscu. Brak podstawowych zasad higieny to zwiększone ryzyko zakażenia, a także problem z późniejszym gojeniem się rany.

Ile kosztuje mały tatuaż?

Ile kosztują małe tatuaże?
Ile kosztują małe tatuaże?

Grafika o niewielkim rozmiarze, np. na stopie, dłoni, nadgarstku, łydce, palcu czy kostce zwykle jest bardzo prosta. Dlaczego? Na rysunkach, których średnica nie przekracza kilku centymetrów, nie widać detali. Ile trzeba zapłacić za taki tatuaż https://www.lesnapolana.edu.pl/jak-zaczac-robic-tatuaze/? Najtańsze są rysunki na nadgarstku. Mogą kosztować około 300 złotych, ale każdy dodatkowy element może podnieść koszt tatuażu o 30 zł.

Jak zatem kształtują się grafiki i najmniejszych kształtach? Wzór, którego rozmiar i odpowiada wielkości monety, prosty z geometrycznymi liniami, kosztuje około 100 złotych. Jeśli boki nie przekraczają 5 cm, to około 150 złotych. Natomiast z napisem, który nie jest większy niż 10 cm i zawiera proste linie, kosztuje około 200 złotych.

Ile kosztuje średni i duży tatuaż?

Miłośnicy tatuażu zdecydowanie częściej decydują się na tatuaże o średniej i dużej wielkości. Dzięki temu można odtworzyć bardziej skomplikowany rysunek, który zawiera detale. Tutaj przede wszystkim zadowoleni będą ci, którzy poszukują rozwiązania do 500 złotych. Gdzie najlepiej umieścić tego rodzaju wzór? Średniej wielkości tatuaż dobrze prezentuje się na przedramieniu, ramieniu, biodrze oraz łopatce. Jeśli zdecydujemy się na najlepsze studio tatuażu, profesjonalista może w ten sposób podkreślić mięśnie brzucha czy ramion. Z kolei grafiki w okolicy talii świetnie wysmuklają.

Jaka jest cena średniego tatuażu? Prosty wzór na brzuchu lub ramieniu, których rozmiar nie jest większy niż powierzchnia płyty CD, kosztuje około 300 złotych. Natomiast kolorowy tatuaż na udzie lub brzuchu, wykonany metodą cieniowania, to koszt około 400 złotych. Cena jest oczywiście tym wyższa, im bardziej skomplikowany wzór. W związku z tym rysunek pełen detali, wymagający wiele precyzji, może kosztować od 1500 do 2500 złotych.

Ile natomiast kosztuje duży tatuaż? Tutaj warto wziąć pod uwagę, że wzory są zwykle kolorowe i skomplikowane, czym często przypominają dzieła sztuki. W związku z tym wymagają talentu, precyzji, jak i doświadczenia. Zwykle wykonanie tego rodzaju wzoru wymaga też kilku spotkań z tatuażystą. Koszt każdej z sesji może wynosić około 500 złotych. Ile zatem wynosi cała kwota? Cena dużego tatuażu to koszt nawet kilku tysięcy złotych. Dużą popularnością cieszą się również tatuaże typu rękawy. Podobnie jak duże wersje, ta również ta cieszy się dużym stopniem skomplikowania. Zwykle są bardzo kolorowe, a przy tym mają wiele detali.

Częstym motywem takich wzorów jest technika 3D, która wymaga od tatuatora lekkiej ręki do rysunków, ale również specjalnych umiejętności. W związku z tym koszt takiego rozwiązania wynosi od 2 do nawet 7 tysięcy złotych. Cena uzależniona jest między innymi od zastosowanych kolorów czy techniki.

Podsumowując, małe tatuaże to zaledwie jedna z kilku propozycji, która skierowana jest zwykle do osób, które zaczynają się tatuować i poszukują małych i tanich rozwiązań w tym zakresie. Wzory są subtelne, proste i zajmują niewiele miejsca.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...