Usługi

Ile kosztuje ochrona mienia?

Ile kosztuje ochrona mienia?

Ile kosztuje ochrona mienia? W dzisiejszych czasach istotna jest kwestia nie tylko tego, aby pomnażać swój ciężko zarobiony majątek. Istotna jest również jego ochrona. Nie wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, z jakimi kosztami korzystania z usług firm ochroniarskich musimy się liczyć. Te wbrew pozorom nie należą do najniższych, jednakże końcowy koszt zależny jest od kilku czynników, o których warto wiedzieć. Dla kogo ochrona mienia okaże się dobrym rozwiązaniem? Ile będzie nas kosztować ochrona mienia? Na czym opierać wybór firmy ochroniarskiej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Dla kogo ochrona mienia okaże się dobrym rozwiązaniem?

Zanim rozpoczniemy dywagacje na temat kosztów ochrony mienia, warto w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, dla kogo ta usługa jest w ogóle godna uwagi. Nie da się ukryć, że ochrona ciężko zarobionych dóbr to jedna z tych usług, która stosunkowo najwcześniej pojawiły się na rynku. Przykładowo z takim zjawiskiem mieliśmy do czynienia już w średniowieczu. Tamtejsze osoby zamożne obawiały się, że mogą utracić swój majątek na skutek działania osób trzecich. Co ważne, dotyczyło to zarówno majątku prywatnego, jak i tego wspólnego. W dzisiejszych czasach kwestia ta wygląda bardzo podobnie. Dozór mienia to dość powszechna usługa, na którą decyduje się wiele osób.

Część osób być może zastanawia się, dla kogo agencja ochrony mienia okaże się strzałem w dziesiątkę. Co ciekawe, dotyczy to niemalże wszystkich działalności, które swoje usługi opierają na nieruchomościach. W konsekwencji mogą to być różnorodne firmy, np. te, które specjalizują się w magazynowaniu towarów, sortowaniu śmieci, handlu, obróbce sztucznych tworzyw, dystrybucji przesyłek, organizowaniu masowych imprez. W praktyce oznacza, że agencja ochrony dotyczy 3/4 rynku w naszym kraju. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że oferowane są nie tylko ochrony mienia, ale również ochrona fizyczna. Może to być przykładowo ochrona planu filmowego lub ochrona planu reklamowego. Każdorazowo są to usługi dobrze przemyślane, które są dopasowane do współczesnych potrzeb na rynku, w konsekwencji każdy znajdzie właśnie to, czego szuka.

Ile będzie nas kosztować ochrona mienia?

Skoro wiemy już, dla kogo firma ochroniarska jest dobrym rozwiązaniem, warto chwilę zastanowić się nad tym, ile zapłacimy za tego typu usługi. W pierwszej kolejności powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że cennik takich usług zależny jest w praktyce od kilku czynników. Przykładowo musimy wziąć pod uwagę, co dokładnie jest przedmiotem ochrony, a także w jakim zakresie będzie się odbywać. Warto w tym miejscu przytoczyć pewien przykład, aby nieco lepiej uzmysłowić czytelnikom przykładowe koszty.

Ochrona hali magazynowej razem z okolicznym terenem, gdzie całość posiada powierzchnię oscylującą w granicach 10 000 m2, będzie nas kosztować około kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie. Jest to w sposób szczególny zależne od tego, jaka powierzchnia jest patrolowana przez pracowników. Wlicza się również cenę instalacji monitoringu i systemów, które są w stanie zweryfikować tożsamość. Zupełnie inaczej będzie to wyglądać w przypadku ochrony niewielkiej kawiarni. Wówczas koszty oscylująca w granicach 500 zł miesięcznie, co nie jest kolosalną wartością.

Zupełnie inny cennik spotkamy podczas ochrony masowej imprezy. Tak więc zakres ochrony ma duży wpływ na koszty korzystania z usług. Wiele firm ochroniarskich oferuje konwojowanie i ochronę fizyczną. Pierwsza czynność polega na eksportowaniu cennych ładunków. Wśród nich wyróżnić możemy dużą ilość gotówki, dzieła sztuki, metale szlachetne, drogie kamienie.

Co ciekawe, istnieją też firmy o działaniu międzynarodowym. W tym przypadku koszty kształtują się bardzo różnorodnie. W zdecydowanej większości przypadków firmy wyceniają usługi na podstawie % wartości przedmiotów, które są konwojowane.

Na czym opierać wybór firmy ochroniarskiej?

Dla wielu dość problematyczna może okazać się kwestia wyboru firmy ochroniarskiej. Specjaliści twierdzą, aby kierować się opiniami firmy, a także doświadczeniem i aktualnymi sukcesami. Oczywiście nie bez znaczenia jest kwestia wyceny świadczonych usług. Przykładowo jeśli cena jest dużo niższa niż średnia krajowa, wówczas powinno to budzić nasz niepokój. Najczęściej oznacza to, że firma nie może pochwalić się wykwalifikowanymi pracownikami lub nie posiada doświadczenia w tego typu działalności.

Każdorazowo należy dokładnie przeanalizować poszczególne oferty – trafny wybór firmy to kwestia niemalże priorytetowa. W końcu nie zapominajmy o tym, że powierzamy komuś bezpieczeństwo naszego majątku, a czasem nawet życia. Wiele firm oferuje klientom różnorodne pakiety bezpieczeństwa – możliwe jest ich modyfikowanie w zależności od własnych potrzeb. Najczęściej są to hybrydowe pakiety, które łączą ochronę mienia prywatnego, jak i tego firmowego. Wybór tego typu możliwości wpływa pozytywnie na cenę pakietów, co warto mieć na uwadze.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...