Zdrowie Uroda

Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba?

Ile kosztuje implant zęba? Zapewne wiele osób słyszało kiedykolwiek o implantach zęba. Jest to rozwiązanie, które ostatnimi czasy cieszy się coraz większą popularnością. Posiadając je czujemy, jakbyśmy mieli naturalne zęby. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę z tego, na czym polega cały zabieg, a także z jakimi kosztami należy się liczyć.

Od czego zależna jest cena za implant zęba? Ile mogą kosztować implanty zębowe w zależności od rodzaju? Ile kosztują implanty zębów w całej szczęce? O jakie kwestie dotyczące kosztów warto pytać? Ile wynosi rzeczywisty koszt implantu zęba? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Od czego zależna jest cena za implant zęba?

implanty zębów
implanty zębów

Zanim rozpoczniemy rozważania na temat dokładnej ceny za implanty zębów, warto wcześniej posiadać wiedzę na temat tego, od czego zależna jest cena. Otóż może ona się różnić w zależności od kilku czynników. Do najczęściej spotykanych możemy zaliczyć jakość materiałów, które zostały użyte do wykonania implantu, ogólny stan uzębienia, koszty usług dodatkowych, które bezpośrednio związane są z zabiegiem, lokalizację gabinetu.

Dodatkowo nie bez znaczenia jest rodzaj użytych technologii, koszty badań przed zabiegiem (ważne jest m.in. badanie radiologiczne). Znaczącym czynnikiem jest także doświadczenie. Jest to zupełnie normalne, że specjalista, który wykonał kilkaset zabiegów będzie oczekiwał większego wynagrodzenia, niż osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę. W praktyce koszt implantu zęba może niekiedy różnić się nawet o kilka tysięcy złotych w zależności od tego, kto dokładnie wykonuje zabieg, gdzie, a także na jaki rodzaj implantu się zdecydujemy. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że koszt nie jest zależny od numeru zęba.

Ile mogą kosztować implanty zębowe w zależności od rodzaju?

Ile kosztuje implant zęba?
Ile kosztuje implant zęba?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, że implanty wykonane są z różnych materiałów. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy egzemplarze tytanowe. Po raz pierwszy zostały zastosowane w latach 60. Charakteryzują się ponadprzeciętną wytrzymałością. Jest to pewnego rodzaju gwarancja długiego okresu użytkowania.

Ostatnimi czasy pojawiły się implanty cyrkonowe. Wykazują one dużą biozgodność, w konsekwencji adaptują się zarówno do dziąseł, jak i do tkanki kostnej. Implanty cyrkonowe odporne są też na ścieranie. Ich kolor jest zbliżony do naturalnego, dlatego też nie musimy obawiać się sytuacji, w której dziąsła opadną, a sztuczne elementy będą widoczne. Jeśli chodzi o korony zęba, wówczas możemy wyróżnić te porcelanowe i ceramiczne.

Ile kosztują implanty zębów w całej szczęce?

Nie zawsze jednak pacjenci decydują się na jeden implant. Często problem jest nieco bardziej złożony. Na szczęście cena implantów całej szczęki nie jest wartością pojedynczego implantu pomnożoną przez ilość. Okazuje się, że górna proteza mocowana jest na czterech implantach. Tyle śrub wystarczy, jeśli mamy do czynienia z całkowitym brakiem uzębienia. Nieco bardziej korzystnie wygląda to w przypadku dolnej protezy całkowitej, bowiem korzysta się jedynie z dwóch śrub. Jeśli weźmiemy pod uwagę ilość niezbędnych do mocowania śrub, nie ma w tym niczego dziwnego, że cena górnej protezy jest nieco wyższa.

Musimy liczyć się z kosztami oscylującymi w granicach od 10 000 zł. W przypadku dolnej protezy zapłacimy niekiedy około 6000 zł. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że decydując się na implanty całej szczęki konieczne okaże się wykonanie zabiegów poprzedzających. Przykładem może być chociażby odbudowa kości szczękowej, ewentualnie podniesienie dna zatoki.

O jakie kwestie dotyczące kosztów warto pytać?

Jeśli nie chcemy, aby koszt implantów był dla nas przykrą niespodzianką, wówczas przed dokonaniem zabiegu warto dopytać o kilka kwestii, które są w stanie nieco dokładniej oszacować cenę procedury. Ważna jest kwestia tego, ile kosztuje cały implant razem z łącznikiem i koroną. Dodatkowo nie bez znaczenia jest ilość wizyt, a także to, jakie badanie będziemy musieli wykonać. Spytajmy się specjalisty o ilość zdjęć radiologicznych, a także jakiego rodzaju mają to być zdjęcia. Końcowy koszt może być również wyższy ze względu na dodatkowe zabiegi. Niejednokrotnie wyceniania jest także opieka po-implantacyjna. Warto dowiedzieć się, ile wynosi jej koszt.

Ile wynosi rzeczywisty koszt implantu zęba?

Jeśli chodzi o implanty zębów, cennik nie zawsze wykazuje wszystkie koszty, które bezpośrednio związane są z zabiegiem. W zdecydowanej większości przypadków podawana jest cena implantu zębowego, jednakże nie zawsze jest ona zgodna z prawdą- warto o tym pamiętać. Regularnie dochodzi do incydentów, w których celowo uwzględniany jest koszt implantu, natomiast korona nie jest brana pod uwagę, a przecież jest jednym z ważniejszych elementów. Tego typu kwestie są pomijane, bowiem umożliwia to przyciągnięcie klienta. Dlatego też decydując się na tego typu zabiegi warto dokładnie zainteresować się, za jakie elementy będziemy musieli płacić.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...