Usługi

Ile musimy poczekać na odebranie odzieży lub pościeli z pralni?

Ile musimy poczekać na odebranie odzieży lub pościeli z pralni?

Ile musimy poczekać na odebranie odzieży lub pościeli z pralni? Nie zawsze mamy możliwość zrobienia prania w domowych warunkach. Najczęściej mówimy tutaj o materiałach, które wymagają specjalnego traktowania i nie nadają się do czyszczenia w warunkach domowych. Pojawiają się jednak dodatkowe trudności. Jedną z nich są ogromne ilości materiałów, które trzeba wyprać. Rzadko ma to związek z osobami indywidualnymi, ale bardziej z przedsiębiorstwami.

Usługi pralnicze dla hoteli rozwijają się w szybkim tempie właśnie ze względu na ogromne ilości materiałów, które trzeba regularnie poddawać czyszczeniu. Pralnia dla hoteli pozwala na rozwiązanie tego niebanalnego problemu. Dodatkowo nie w każdym miejscu znajduje się miejsce na pralkę. Co prawda nie jest to sytuacja częsta, ale zdarza się w przypadku niewielkich metraży. Nie każdy z nas miał możliwość skorzystania z usług pralni. Cenniki ustalane są indywidualnie i można podawać jakieś ogólne informacje, ale nadal najskuteczniej będzie to sprawdzić w ramach konkretnego przedsiębiorstwa. Mniej banalnym pytaniem jest to, ile trwa pranie? Jak długo będziemy musieli czekać na odbiór pozostawionych ubrań?

Jak długo trwa pranie w pralni przemysłowej?

Możemy spróbować dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście wszystko zależy zawsze skonfrontować z działaniem konkretnej pralni przemysłowej. Pamiętajmy, że różnice mogą wynikać choćby z obłożenia. Pralnie, które cieszą się dużym zainteresowanie, mogą mieć dłuższy czas oczekiwania, chociaż nie ma to miejsca zawsze. Warto jednak podać jakieś liczby referencyjne. Najczęściej oczekiwanie w przypadku usług prania trwa 24 godziny.

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że ubranie musi zostać przyjęte, wyprana, a także następnie wypielęgnowane, więc dodając do tego kolejkę, musi to trwać kilka godzin. Zazwyczaj ta doba jest wystarczającym czasem do tego, że pralnia mogła mieć pewność do czasowego wykonania swojej usługi. Pamiętajmy, że mówimy jednak o standardowym czasie, który jest typowy dla ubrań, które należą do najbardziej typowej odzieży tekstylnej.

Ponadto skórzane elementy garderoby (często również buty) wymagają zastosowania specjalnego rozpuszczalnika. To automatycznie wydłuża czas oczekiwania i w niektórych przypadkach może on wynosić nawet 14 dni. W przypadku nieskórzanych, ale dość typowych elementów garderoby czasami może to być również 48 godzin. Właśnie tę wartość powinniśmy zakładać.

Nie powinniśmy więc zostawiać tego na ostatni moment, ponieważ nie zawsze wcześniej znamy czas oczekiwania. Warto więc zająć się wykonaniem tej usługi z odpowiednim wyprzedzeniem.

Od czego zależy czas oczekiwania w pralni?

Wiemy już, jak długo trzeba czekać na usługi wykonywane przez pralnie. Z czego jednak wynikają te wartości? Wspomnieliśmy wcześniej, że istotna jest sama kolejka. Oczywiście dochodzi sam czas prania, a ponadto okres pielęgnacji. Najczęściej 24 godziny to wystarczająco na pogodzenie tych czynników. Niektóre tkaniny wymagają jednak dłuższego czasu oczekiwania. W takiej sytuacji nie może się to odbywać poprzez tradycyjne pranie. Nieoczywista usługa wydłuża czas oczekiwania.

Dodatkowo warto wiedzieć, że wiele pralni oferuje usługę skrócenia czasu wykonywania prania. Wiąże się to oczywiście z koniecznością poniesienia wyższych kosztów. Ponadto nie każda pralnia oferuje tego typu rozwiązanie. Czasami też możemy otrzymać komunikat o oczekiwaniu dwóch lub trzech dni. Pamiętajmy, żeby zawsze uwzględniać w kalkulacjach ewentualne opóźnienia.

Z jakimi kosztami należy się liczyć podczas korzystania z usług pralni?

Przede wszystkim zależy to od tego, co w ogóle będziemy prać. W przypadku garniturów musimy liczyć z kosztami od 40 do 55 zł. To jedna z najczęściej wykorzystywanych usług. Większe koszty będziemy musieli ponieść w przypadku kożuchów. Najczęściej będzie to koszt wyższy niż 80 zł. Pranie marynarki kosztuje pomiędzy 20 a 35 zł. Jest to dość bezpieczny przedział, który będzie się zgadzał w większości sytuacji.

Stosunkowo najtańsze jest pranie firanek. Do tego celu wystarczy od 3 do 6 zł. Znacznie więcej będzie to jednak wynosić w trudniejszej sytuacji tzn. np. kołdry puchowej. To już jest koszt kilkudziesięciu złotych (np. 60). Wśród popularnych możliwości możemy również skorzystać z usług prania odzieży roboczej, spódnic czy sukni ślubnej. Ta ostatnia sytuacja jest najdroższa i najczęściej rozpoczyna się od 140 zł. Tutaj również mamy do czynienia z delikatną tkaniną, więc całość może również dłużej trwać.

Podsumowanie, czyli ile trwa pranie w pralnie chemicznej?

Podsumujemy informacje, które zostały przedstawione wcześniej. Po pierwsze najczęściej musimy poczekać przez 24 godziny na odbiór odzieży. To najpopularniejsze rozwiązanie, ale należy założyć, że ten czas będzie z przedziału od 24 do 72 godzin. Istnieją jednak wyjątkowe sytuacje, w których czas ten znacząco się wydłuży. Przede wszystkim będzie to sytuacja prania ubrań skórzanych. Do tego trzeba dodać buty lub ubrania skórzane. W takich sytuacjach konieczne jest zastosowanie specjalnych środków, co może wydłużyć czas aż do 14 dni.

Niektóre pralnie oferują usługę przyspieszenia całego procesu. W takiej sytuacji musimy dodatkowo zapłacić. Oprócz tego pamiętajmy, żeby przewidzieć czas oczekiwania. Czasem może on się trochę wydłużyć, więc należy na to uważać.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...