Technologie

Bariera mikrofalowa na lotnisko

Bariera mikrofalowa na lotnisko

Bariera mikrofalowa na lotnisko: Bariery mikrofalowe to nowoczesna technologia, która gwarantuje bezpieczeństwo. Charakteryzuje się tym, iż jest stosunkowo szybka w instalacji, a jej obsługa nie jest problematyczna. Przemyślana budowa to gwarancja wykrycia próby ewentualnego włamania. Czym charakteryzują się bariery mikrofalowe? Dlaczego bariera mikrofalowa na lotnisko jest dobrym rozwiązaniem? Gdzie mogą być stosowane bariery mikrofalowe? Dlaczego warto zdecydować się na zamontowanie bariery mikrofalowej? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Bariery mikrofalowe- czym one są?

Bariery mikrofalowe to urządzenia, które są w stanie uruchomić alarm w sytuacji, kiedy nastąpi wyraźne zakłócenie sygnału dochodzącego z nadajnika do odbiornika. Odpowiedzialny za to jest specjalistyczny moduł cyfrowy, który jest w stanie przeanalizować zarówno przebieg, jak i czas trwania danego sygnału. Dodatkowo na bieżąco monitoruje ewentualne zmiany zachodzące w warunkach środowiskowych, w konsekwencji jest w stanie rozpoznać czy przyczyną danego zakłócenia była osoba, a może zwierzę lub roślina. Dzięki temu mamy pewność, że nasza ochrona obwodowa jest odporna na wszelkie fałszywe alarmy- warto mieć to na uwadze. Problematyczną kwestią dla instalatorów jest immunizacja systemu alarmowego.

Konieczne jest bowiem uwzględnienie różnych czynników, które mogą być powodem wystąpienia zakłóceń. Są to przykładowo zmiany temperatur, zakłócenia radiowe, gałęzie, promieniowanie słoneczne, zwierzęta, rośliny, lampy, wyładowania elektryczne. Zjawiska te są bardzo trudne do usunięcia, jednakże producenci systemów bezpieczeństwa robią wszystko co w ich mocy, aby uodpornić swoje urządzenia na różne zakłócenia. Ewentualne kłopoty operacyjne są ściśle związane z nieostrożnym montażem lub ze stosowanie aktywnych barier mikrofalowych.

Bariera mikrofalowa na lotnisko- dlaczego jest dobrym rozwiązaniem?

Bariery mikrofalowe są powszechnie stosowane na lotniskach. Tego typu zaawansowane systemy zabezpieczeń są w stanie stworzyć zupełnie niewidoczne pole detekcji, które znajduje się pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem, zupełnie tak jak wygląda to w przypadku czujników wiązki podczerwieni.

Okazuje się, że bariery mikrofalowe kontrolować obszar, którego szerokość oscyluje w granicach kilku metrów. W praktyce nie jest możliwe przekroczenie strefy detekcji bez uruchomienia alarmu. Nie ma również możliwości przeczołgania się pod tą przestrzenią, nawet w sytuacji, kiedy czujniki instalowane są wysoko nad ziemią. Jaką jednak funkcję pełnią bariery mikrofalowe na lotniskach? Otóż przede wszystkim zapobiegają one kolizjom samolotów na lotniskach. Gwarantują rozwiązanie, które w dużym stopniu zwiększa poziom bezpieczeństwa zderzeniowego.

Bramki mikrofalowe sprawdzą się do wspierania lokalnej kontroli ruchu lotniczego. Służą one również do tego, aby zarządzać drogami kołowania i ich połączeniami. Czujni mogą zwiększyć zdolność wykrywania statków powietrznych lub innych pojazdów, które znajdują się na pasach startowych.

Polecamy uwadze:

Gdzie mogą być stosowane bariery mikrofalowe?

Jak działa czujka mikrofalowa ruchuW praktyce bariery mikrofalowe wykorzystywane są nie tylko na lotniskach, ale także w wielu innych lokalizacjach. Przede wszystkim powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to urządzenie alarmowe, które może być przeznaczone do ochrony obiektu na obwodzie. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że urządzenie to składa się z nadajnika i odbiornika. Działanie urządzenia polega na tym, że transmitowane jest promieniowanie- to właśnie ono stanowi granicę dla danego obszaru, który ma być chroniony.

Czujka ruchy w zdecydowanej większości przypadków montowana jest wzdłuż ogrodzenia, dzięki czemu dostęp intruzów na teren obiektu jest ograniczony. Wyróżnić można wiele różnych barier, przykładowo dość powszechne są te o zasięgu 200 m. Istnieją modele nieco bardziej zaawansowane, których zasięg wynosi nawet 300 metrów. W przypadku ochrony prywatnej posesji zaleca się bariery zewnętrzne, których zasięg oscyluje w granicach 50 metrów. Dzięki temu możliwe jest wykrycie osób, które mają w planach dostać się do budynku i dokonać kradzieży.

Dlaczego warto zdecydować się na zamontowanie bariery mikrofalowej?

Bariery mikrofalowe mają ogromne zastosowanie ze względu na szereg zalet tego rozwiązania. Przede wszystkim tego typu system bezpieczeństwa jest zdecydowanie mniej podatny na warunki atmosferyczne. Całość jest w pełni odporna na światło słoneczne. W praktyce oznacza to, że liczba fałszywych alarmów pod wpływem światła słonecznego jest minimalizowana. Nie musimy więc martwić się, w którą stronę umieścić nadajnik i odbiornik.

Kolejną zaleta są niewielkie rozmiary barier mikrofalowych, dzięki czemu możliwe jest ich maskowanie. Ilość fałszywych alarmów jest bardzo niska, nawet w przypadku, gdy do obszaru wrażliwego dostaną się niewielkie przedmioty. Co godne podkreślenia- czujniki mogą być instalowane zarówno na ogrodzeniach obwodowych, jak i wzdłuż żywopłotów.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...