Moda

Najmodniejsze modele biżuterii srebrnej

Najmodniejsze modele biżuterii srebrnej

Biżuteria to temat bliski właściwie każdej kobiecie. Chociaż oczywiście można spotkać się z osobami, które nie przepadają za żadnymi ozdobami tego typu, lub preferują zupełnie inne ozdoby, większość pań chętnie sięga po kolczyki, bransoletki, czy pierścionki, aby zwiększyć swoje poczucie atrakcyjności. Biżuteria srebrna od wieków zdobi szyje, uszy, nadgarstki osób na całym świecie. Trendy się zmieniają i właściwie co roku, regularnie pojawiają się modne rozwiązania od czołowych producentów takich ozdób. Nadal jednak można wyróżnić opcje, które nie tracą na popularności i od lat wybierane są przez panie w różnym wieku. W dzisiejszym tekście podam trzy przykłady takich ponadczasowych modeli.

Minimalistyczna biżuteria srebrna

Każda osoba posiadająca chociaż minimalne wyczucie stylu zdaje sobie sprawę, że czasem mniej oznacza więcej. Nierzadko dotyczy to makijażu – delikatniejszy może lepiej podkreślić atuty naszej urody niż ten mocniejszy, często powodujący efekt maski. Zastosowanie tej reguły dostrzec można również w strojach; zwłaszcza bardzo eleganckie sukienki czy garnitury najczęściej bronią się subtelnymi liniami, prostotą i brakiem przeładowania. Zasada ta ma swoje odbicie również w doborze biżuterii. Nawet delikatna ozdoba jest w stanie nadać całemu outfitów i odrobinę intrygującego charakteru. Fanki rozwiązań o minimalistycznym charakterze doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Minimalizm w biżuterii zaznacza się w niezwykłej oszczędności. Ozdobę płatków uszu może stanowić jedynie bardzo mała kuleczka kolczyka, kojarząca się raczej z muśnięciem srebrem, niż z pełnoprawną biżuterią. Na tle prostego stroju i uporządkowanej fryzury może jednak wybrzmieć dość donośnie. Ale minimalizm w biżuterii wcale nie musi się zaznaczać jedynie w jej wielkości. I tak na rynku można znaleźć rozwiązania określane mianem minimalistycznych, które jednak są całkiem pokaźnych, w porównaniu do wcześniej wspomnianych kolczyków, rozmiarów. Do takich ozdób można zaliczyć zwłaszcza ozdoby geometryczne. Trójkąty, koła, kwadraty, prostokąty i wiele innych figur spotkać więc można na bransoletkach, w kolczykach czy w naszyjnikach. Minimalizm w takich modelach polega na tym, że taka biżuteria nie potrzebuje dodatkowych ozdób – grawerowania, zdobienia kolorowym kamieniem, czy skomplikowanej formy. Broni się atrakcyjnie, pięknie prezentującą się srebrną, minimalistyczną powierzchnią i w tym tkwi jej siła i unikatowość.

Bransoletki i naszyjniki typu celebrytka

Ten model biżuterii ma tak wiele zalet, że trudno dziwić się jego popularności. Po pierwsze, biżuteria srebrna tego typu jest minimalistyczna – tworzą ją zazwyczaj dość subtelny łańcuszek i niewielka zawieszka, w postaci blaszki. Taka uproszczona konstrukcja i stosunkowo niewielkie zużycie surowca sprawia, że celebrytki można spotkać w bardzo przystępnej cenie (oczywiście na tę kwestię wpływa jeszcze producent oraz jakość próby srebra). Kolejna zaleta takiej biżuterii srebrnej również wynika z jej prostoty i polega na ogromnej uniwersalności. Subtelny projekt celebrytki przypadnie do gustu prawie każdej fance biżuterii. Osoby, które preferują zachowawczość w tej kwestii docenią fakt, że właściwie trudno o większą prostotę niż np. naszyjnik w postaci celebrytki; kolejnym krokiem, mającym na celu uproszczenie ozdoby byłoby po prostu wybranie samego łańcuszka. Panie preferujące odważniejsze ozdoby swoje celebrytki mogą łączyć z dotychczas posiadanymi bransoletkami czy naszyjnikami. Trudno w ten sposób o efekt przeładowania, bo model jest na tyle delikatną ozdobą, że nie wprowadzi chaosu, a jedynie nada całemu zestawowi świeżości. Ostatnia zaleta, o której po prostu trzeba wspomnieć to fakt, że celebrytki świetnie nadają się na prezent. Kupno biżuterii srebrnej bliskiej osobie może być trudnym zadaniem, nawet jeśli takiego człowieka znamy bardzo dobrze. Wybierając naszyjnik lub bransoletkę w postaci celebrytki wybieramy bezpieczną drogę, bo prostota, subtelność i elegancja, to cechy, które doceniają fani różnorodnych stylów.

Zindywidualizowana biżuteria srebrna

Na końcu należy wspomnieć o rozwiązaniach, które podkreślają nasze cechy charaktery, zainteresowana, lub są stworzone specjalnie dla nas, co udowadnia grawerowanie. Taka biżuteria srebrna raczej nigdy nie straci na popularności. Kolczyki, z ulubionym zwierzęciem lub znakiem zodiaku noszone są zarówno przez nastolatki, jak i dojrzałe panie. Z kolei pierścionki i naszyjniki z grawerowaniem często są doskonałą pamiątką jakiegoś wydarzenia. Nierzadko grawerowanie używane jest, aby sprawić komuś prezent o bardzo prywatnym charakterze – wyłuszczyć jakąś datę lub utrwalić jakiś żart, który rozumieją tylko dwie najbliższe sobie osoby. Współcześni producenci biżuterii dają klientom stosunkowo duże możliwości na zindywidualizowanie ozdób. Wydaje się, że trend ten będzie utrzymywał się jeszcze przez długi czas. Trudno bowiem o bardziej wzruszający prezent niż biżuteria srebrna, stworzona specjalnie z myślą o nas, i którą możemy mieć przy sobie w każdej sytuacji.

You may also like...