Zdrowie Uroda

Co wyjątkowego jest w opatrunkach ze srebrem i jak często takie opatrunki zmieniać?

Co wyjątkowego jest w opatrunkach ze srebrem i jak często takie opatrunki zmieniać

Co wyjątkowego jest w opatrunkach ze srebrem i jak często takie opatrunki zmieniać? W aptekach, jak i także w sklepach ze sprzętem medycznym znajdziemy profesjonalne opatrunki. Są to przeróżne rodzaju opatrunków, które różnią się funkcjami. W jakich sytuacjach zastosowań opatrunek ze srebrem? Jak zakładać taki opatrunek? Co jaki czas musimy go zmieniać? Poszukajmy odpowiedzi na te pytania.

Cenne właściwości

Mało kto wie, ale srebro wykazuje antybakteryjne właściwości. W związku z tym znalazło ono zastosowanie jako środek dezynfekcyjny oraz odkażający. Opatrunki ze srebrem wykazują bakteriobójcze działanie zarówno wewnątrz samego opatrunku, jak i także w środku rany. W związku z powyższym sam proces gojenia ulega mocnemu przyspieszeniu. Opatrunki ze srebrem regulują skutecznie samą wilgotność wewnątrz rany. Dlatego też tworzą szczelną barierę dla bakterii oraz dla wirusów.

Opatrunki dopasowują się na powierzchni rany i nie drażnią jej. Nie powodują żadnych dodatkowych uszkodzeń. Opatrunki wykorzystywane mogą być do leczenia ran różnego rodzaju, w tym stopy cukrzycowej oraz odleżyn. Plastry ze srebrem z zastosowaniem do leczenia miejscowego zakażonych ran, to również świetny środek leczniczy w przypadku oparzeń do drugiego stopnia. W ofercie nie tylko znajdziemy specjalistyczne plastry, ale także opatrunki oraz kompresy ze srebrem przeróżnych marek. W razie potrzeby starajmy się te najlepsze.

Zobacz, jakie usługi podologiczne świadczą najlepsze gabinety:

Niesamowity komfort leczenia

Poza samymi właściwościami mechanicznymi, które pozwalają na odprowadzenie wydzieliny na zewnątrz, jak i zapewnienie dobrej wentylacji rany, bardzo ważny jest fakt, że sama w sobie siatka opatrunku zawiera srebro. Co to w praktyce oznacza? Dzięki swojej specjalistycznej budowie opatrunek działa w sposób barierowy i tym samym wspiera skutecznie sam proces gojenia się ran.

Jednak opatrunek ze srebra posiada jeszcze szereg innych zalet, które z punktu widzenia pacjenta są niesamowicie ważne i istotne. Jeśli chodzi o samo leczenie ran trudno gojących się, istną traumą dla osoby poszkodowanej jest sama zmiana opatrunku. Urażanie częste miejsc, które są zmienione chorobowy to nie tylko spory dyskomfort, ale także hamowanie procesów gojenia poprzez uszkodzenie tkanek nowo powstałych. Opatrunek ze srebrem na rany, ma znacznie wydłużone działanie i nie wymaga tak naprawdę zmiany nawet do siedmiu dni

Co po niektóre produkty, które są nasączone wazeliną, czy też składnikami na bazie parafiny niestety przylegają do rany. W związku z tym mogą powodować bardzo bolesne zmiany opatrunku. Jeśli chodzi o opatrunki ze srebrem, które są impregnowane kwasami tłuszczowymi, dzięki czemu jego zdejmowanie jest całkowicie bezbolesne. Musimy przyznać, że poza przyśpieszeniem procesu leczenia bardzo ważne dla nas, jako dla pacjentów są bezbolesne zmiany opatrunków. Musimy także znaczyć, że maść pokrywa nasze brzegi ran i tym samym zapewnia zabezpieczenie przed maceracją.

Kiedy rozważymy sobie spektrum produktów, które są dostępne w leczeniu, jak i w pielęgnacji ran, okazuje się, że opatrunek ze srebrem na rany trudno gojące się to także odpowiedź na znaczną większość potrzeb chorych, związanych bezpośrednio z ograniczeniem bólu, który wynika z pielęgnacji rany. Do tego jest to jeden ze sposobów na dbanie o odpowiednie środowisko, które jest potrzebne do zapewnienia warunków optymalnych do znacznie szybszego wyleczenia rany.

Co jaki czas zmieniać opatrunek ze srebrem?

To pytanie jest bardzo często zadawane. Wiadomo, że osoby, które posiadają tego rodzaju opatrunek, chcą, aby był wymieniany według zaleceń producentów. A co mówią producenci? Czy są zgodni? W większości tak. Najczęściej opatrunek ze srebrem powinniśmy wymieniać raz na tydzień, a więc raz na siedem dni. Jeśli chodzi o oparzenia, to musimy się liczyć z tym, że opatrunek zmieniamy rzadziej. Czas ten został określony na czternaście dni.

Oczywiście w przypadku poważnych ran oraz oparzeń jesteśmy pod opieką lekarza. Gdy mamy tylko jakieś wątpliwości, to powinniśmy pofatygować się do lekarza i dowiedzieć się nieco więcej o zmianie opatrunku i innych formach pielęgnacyjnych. Opatrunki ze srebrem są coraz częściej polecane przez lekarzy. Tego rodzaju opatrunki nie tylko są wykorzystywane przez nas w razie potrzeby w domu, ale także w szpitalach oraz w przychodniach. Można powiedzieć z całym przekonaniem, że są to opatrunki specjalistyczne, które przynoszą naprawdę oczekiwane rezultaty.

Gdy przy zmianie opatrunku zauważymy coś niepokojącego, czy też nie będzie żadnego efektu gojenia, to bezpieczniej będzie to skonsultować z lekarzem. Musimy mieć świadomość, że czasem proces gojenia nie idzie według planu i konieczne jest zastosowanie pewnych zmian. Takie decyzje jednak może podjąć tylko i wyłącznie lekarz. Nie ma innej możliwości. Zapamiętajmy sobie to i wiedzmy, że wszystkie ważne decyzje podejmuje lekarz. Czasami jest tak, że po prostu konieczne jest także leczenie wspomagające farmakologiczne. Najgorsze co możemy zrobić to samodzielne eksperymentowanie z raną i zwlekanie z pójściem do lekarza.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...