Technologie

Mobilna wieża do monitoringu

Mobilna wieża do monitoringu

Firmy ochroniarskie podejmują się wypełniania wielu zleceń. Zlecenia te mają różny charakter. Może się tak zdarzyć, że firma ochroniarska ma za zadanie ochraniać obiekt lub duży obszar terenu, może się zdarzyć zlecenie polegające na zabezpieczaniu dużej masowej imprezy, może być i tak, że musimy tylko obstawić wejście do klubu. Ogólnie rzecz biorąc małe firmy ochroniarskie najczęściej specjalizują się w danych zleceniach. Większe firmy mają większe możliwości jeśli idzie o kwestie związane z elastycznością i dopasowywaniem się do wymagań klienta.  Niezależnie od tego czy nasza firma jest mała, czy duża jedna sprawa je łączy. Dobrze byłoby aby na wyposażeniu firmy ochroniarskiej była mobilna wieża do monitoringu.

Czym jest mobilna wieża do monitoringu?

Mobilna wieża do monitoringu jest to nic innego jak przenośna stacja kamer z wysięgnikiem. Jest to oczywiście najprostsza definicja tego urządzenia. Mobilne wieże do monitoringu, mogą występować w wielu różnych wariantach, które różnią się między sobą ceną oraz możliwościami. Oczywiście w swojej najprostszej wersji, mobilna wieża do monitoringu jest to masywny statyw, do którego możemy przyczepić kamery. Tego typu wieża jest tania, ale niestety kłopotliwa w użyciu. Jeśli jednak mamy do wyboru nie mieć mobilnej wieży w ogóle, lub mieć taką nawet najprostszą, to powinniśmy się  o nawet taką prostą postarać.

Bardziej zaawansowane wieże mobilne do monitoringu, są wyposażone w wiele udogodnień. Modele najbardziej zaawansowane techniczne, są to wieże, które są samobieżne, mają zdalnie rozkładany maszt, możliwość bezprzewodowego sterowania kamerami oraz przesyłania obrazu. Są one wyposażone w kamery noktowizyjne oraz we własne źródło zasilania, którym najczęściej jest duża bateria, a w niektórych przypadkach może być to spalinowy agregat prądotwórczy.

Zobacz formy zabezpieczeń:

Po co nam jest w ogóle mobilna wieża do monitoringu?

Mobilna wieża do monitoringuOsoby, które nie mają zbyt wiele wspólnego z branżą ochroniarską zastanawiają się nad tym, po co inwestować w mobilne wieże do monitoringu? Ostatecznie koszt takiej wieży może być naprawdę spory, a korzyści wynikające z jej posiadania nie są takie oczywiste. Stwierdzenie jednak jest tutaj kluczowe, nie jest oczywiste. Posiadanie wieży mobilnej do monitoringu ma wiele plusów, które warto sobie omówić. Przede wszystkim wieża do monitoringu, jest bardzo często wymagana przez naszych klientów. Im większe jest ryzyko ochranianej imprezy, że może dojść do różnego rodzaju nieprzyjemnych sytuacji, tym większy nacisk będzie na to, aby firma ochroniarska, zapewniła monitoring. Zresztą będzie to niemal na sto procent wymagane zawsze wtedy, kiedy firma ma za zadanie zabezpieczać na przykład imprezy organizowane przez lokalne jednostki administracyjne. W przypadku takich imprez, samorządy zawsze chcą mieć pewność, że gdyby ktoś na takiej imprezie ucierpiał, to odpowiedzialne za to osoby zostaną pociągnięte do odpowiedzialności. Nagrania z takiej wieży monitoringu, czasem mogą być potrzebne do dyspozycji policji, sądu lub prokuratury.

Mobilna wieża monitorująca, zabezpieczeniem dla naszych pracowników

techniczne systemy zabezpieczeńMobilna wieża monitorująca jest zabezpieczeniem dla naszej firmy oraz dla naszych pracowników. Często w wyniku różnych interwencji pracowników firmy ochrony, pojawiają się oskarżenia o bezpodstawne użycie siły, reagowanie bez podstaw do tego itp. Jeśli mamy na miejscu pracy wieżę monitorującą, to wówczas nasi pracownicy będą się pilnować, aby nie przekroczyć swoich uprawnień i będą podejmować kroki adekwatne do sytuacji. Z drugiej strony jeśli pojawiłyby się jakieś nieuzasadnione oskarżenia wobec naszych pracowników, możemy je bardzo szybko odeprzeć, za pomocą odpowiedniego nagrania.

Ta ostatnia kwestia jest niezwykle istotna, ponieważ bardzo często wobec pracowników ochrony, są wysuwane oskarżenia o przekroczenie uprawnień. Trzeba pamiętać, że osoby, które uważają się za pokrzywdzone, często są o tym święcie przekonane. Emocje i nierzadko przebywanie pod wpływem substancji odurzających, zaburzają znacząco ogląd na sytuację. Czasem wystarczy aby taka osoba zobaczyła siebie na nagraniu, aby zmieniła zdanie odnośnie do tego, jak przebiegała cała sytuacja.

Wieża monitorująca ogranicza koszty

Wieże przenośne monitorujące pozwalają nam zmniejszyć koszty. Niektórzy mogliby wątpić w takie stwierdzenie, ponieważ mobilna wieża monitorująca to nie jest mały wydatek, ale należy patrzeć na takie inwestycje, bardziej z długofalowej perspektywy. Wieża monitorująca pozwala nam na zastąpienie nią co najmniej kilku pracowników, albo pozwala sprawić, że wykorzystując taką samą liczbę pracowników, jesteśmy w stanie monitorować i ochraniać zdecydowanie większy obszar. Te proste wyliczenia pokazują, że będziemy mogli albo mocno ograniczyć koszty, albo przy tych samych kosztach, wykonać zdecydowanie więcej zleceń. Tak czy owak, nasza firma na tym zdecydowanie zyska. Z tego to powodu warto jest zastanowić się nad zakupem mobilnych wież do monitoringu, ponieważ mają one zdecydowanie sporo zalet, które rekompensują koszty, jakie ponosimy w związku z zakupem. 

You may also like...