Budownictwo Technologie

Pompy ciepła Rzeszów

Pompy ciepła Rzeszów

Planując oszczędności na ogrzewaniu swojego domu lub firmy trzeba rozważyć sposób energooszczędny i ekologiczny. Możliwości oszczędzania jest wiele, ale jedną z najpopularniejszych jest instalacja pompy ciepła. Oszczędzające budżet domowy pompy ciepła Rzeszów poradzą sobie z ogrzewaniem nawet bardzo dużego pomieszczenia, zużywając minimum energii. Skontaktuj się z nami, a zatrudnieni w naszej firmie specjaliści chętnie wyjaśnią Ci wszelkie zawiłości i odpowiedzą na pytania odnośnie naszych produktów. Pamiętaj, że dzięki staraniom naszej firmy nie musisz już podłączać się do sieci gazowej ani instalować kotła opalanego drewnem. Wystarczy zamówić u nas pompę ciepła, która ogrzeje Twój dom, nie zużywając przy tym więcej energii niż czajnik elektryczny.

Czym jest pompa ciepła?

montaż pomp ciepła RzeszówTo urządzenie do przekierowania ciepła ze źródła energii o niskim potencjale do nośników ciepła o podwyższonej temperaturze. Wykorzystanie alternatywnych, przyjaznych dla środowiska źródeł energii może zapobiec kryzysowi energetycznemu. Wraz z poszukiwaniem i rozwojem źródeł tradycyjnych (gaz, ropa) obiecującym kierunkiem jest wykorzystanie energii zgromadzonej w zbiornikach, glebie, źródłach geotermalnych, emisje technologiczne (powietrze, woda, ścieki itp.).

Temperatura tych źródeł jest jednak dość niska (0–25°C), a dla ich efektywnego wykorzystania konieczne jest przeniesienie tej energii na wyższy poziom temperatury (50–100°C). Ta transformacja jest realizowana przez sprzedawane pompy ciepła w Rzeszowie, które w rzeczywistości są maszynami chłodniczymi sprężającymi parę. Dostępne są różne rodzaje pomp: powietrzna, wodna oraz gruntowa. Dopasujemy najlepsze rozwiązanie dla potrzeb Twojego gospodarstwa domowego.

Zaletą oferowanej przez nas pompy ciepła w Rzeszowie jest to, że latem włączając system w przeciwnym kierunku można uzyskać klimatyzację. Oznacza to, że ciepło będzie odbierane przez wewnętrzny kontur budynku i odprowadzane do gruntu, wody lub powietrza. Pompa ciepła posiada element wymiany ciepła zwany parownikiem. Zawarta w nim energia cieplna przechodzi z solanki do czynnika chłodniczego (podczas parowania substancja pochłania ciepło).

Gdzie pracują pompy ciepła z Rzeszowa?

W dzisiejszych czasach systemy ogrzewania pompami ciepła są wykorzystywane do modernizacji systemów grzewczych w starych budynkach, domach niskoenergetycznych oraz domach z energooszczędnymi technologiami stosowanymi w budownictwie. Wiele osób uważa, że pompa ciepła jest przeznaczona do małych obiektów o niskim zużyciu ciepła, ale to nieprawda.

Przykłady różnych zastosowań wysokowydajnych pomp ciepła z Rzeszowa:

  • Szkoły.
  • Budynki mieszkalne.
  • Hotele.
  • Budynki komunalne.
  • Przedszkola.
  • Kurorty.
  • Sklepy.
  • Zakłady przemysłowe.

Przykłady instalacji pomp ciepła w Rzeszowie

Przeanalizujemy dwa główne przypadki instalacji powietrznej pompy ciepła w Rzeszowie:

  • Powietrzna pompa ciepła w domu w trakcie budowy

W przypadku nowego domu w projekcie należy opracować cały system zasilania w ciepło pompy ciepła, dla pełnego komfortu może on również pracować w okresie letnim dla klimatyzacji. Należy również wziąć pod uwagę, ile ciepłej wody będzie potrzebne do spożycia, na przykład, gdy kilku członków rodziny lub gości chce wziąć prysznic lub kąpać się w kilku łazienkach. Wszystkie te obciążenia są uwzględniane w obliczeniach cieplnych podczas projektowania systemu. W związku z tym określa to moc systemu i jego koszt.

  • Wykorzystanie powietrznej pompy ciepła do modernizacji już zainstalowanego systemu

W tym przypadku instalacja grzewcza została już zainstalowana i często już zainstalowany kocioł pełni rolę dodatkowego urządzenia grzewczego, które jest włączane przy szczytowych obciążeniach instalacji grzewczej. Pompa ciepła z Rzeszowa zwykle ma wbudowaną dodatkową grzałkę elektryczną i może pracować całkowicie autonomicznie, dostarczając ciepło do domu.

Najlepsza oferta pomp ciepła w Rzeszowie

Oferowane przez nas pompy ciepła w Rzeszowie wyróżniają się jakością, niezawodnością i wysoką wydajnością. Prawie wszystkie modele działają na ogrzewanie, klimatyzację i jednocześnie mogą podgrzewać wodę w Twoim domu. Pompa ciepła to kompletne rozwiązanie, które pozwala oszczędzać nawet przy temperaturze zewnętrznej -25°C, bez szkody dla środowiska. Ponadto nowa linia urządzeń charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, kompaktowymi wymiarami i jest bardzo łatwa w serwisowaniu.

Co potwierdza zasadność zamontowania pompy ciepła?

Oferowane przez nas pompy ciepła w Rzeszowie to nie tylko urządzenie, które pożytecznie wykorzystuje darmową energię odnawialną z otoczenia, to trzy funkcje (ogrzewanie, klimatyzacja, ciepła woda) w jednym urządzeniu. Oczywiście cena pompy ciepła jest wyższa w porównaniu z kotłami, jednak cały czas jej instalacja jest bardzo opłacalna. Konieczne jest oszacowanie kosztów w całości: jako koszt sprzętu plus koszt eksploatacji. Różnica w całkowitych kosztach w porównaniu z innymi rodzajami urządzeń grzewczych na zakup i eksploatację systemu zaopatrzenia w ciepło, co najmniej przez 5 lat, staje się bardziej niż oczywista.
Biorąc pod uwagę najniższe koszty eksploatacji w porównaniu do innych systemów grzewczych, udowodniono, że dzięki oszczędnościom takie inwestycje zwracają się w ciągu 2-5 lat. A tak krótki okres zwrotu inwestycji w instalację pompy ciepła świadczy o opłacalności inwestycji w ten sprzęt. Co więcej, pracuje niezawodnie i wydajnie od dziesięcioleci, znacznie dłużej niż jakikolwiek kocioł.

You may also like...