Pompy ciepła Rzeszów

Planując oszczędności na ogrzewaniu swojego domu lub firmy trzeba rozważyć sposób energooszczędny i ekologiczny. Możliwości oszczędzania jest wiele, ale jedną z najpopularniejszych jest instalacja pompy ciepła. Oszczędzające budżet domowy pompy ciepła Rzeszów poradzą sobie z ogrzewaniem nawet bardzo dużego pomieszczenia, zużywając minimum energii. Skontaktuj się z nami, a zatrudnieni w naszej firmie specjaliści chętnie wyjaśnią Ci wszelkie zawiłości i odpowiedzą na pytania odnośnie naszych produktów. Pamiętaj, że dzięki staraniom naszej firmy nie musisz już podłączać się do sieci gazowej ani instalować kotła opalanego drewnem. Wystarczy zamówić u nas pompę ciepła, która ogrzeje Twój dom, nie zużywając przy tym więcej energii niż czajnik elektryczny.

Czym jest pompa ciepła?

To urządzenie do przekierowania ciepła ze źródła energii o niskim potencjale do nośników ciepła o podwyższonej temperaturze. Wykorzystanie alternatywnych, przyjaznych dla środowiska źródeł energii może zapobiec kryzysowi energetycznemu. Wraz z poszukiwaniem i rozwojem źródeł tradycyjnych (gaz, ropa) obiecującym kierunkiem jest wykorzystanie energii zgromadzonej w zbiornikach, glebie, źródłach geotermalnych, emisje technologiczne (powietrze, woda, ścieki itp.).

Temperatura tych źródeł jest jednak dość niska (0–25°C), a dla ich efektywnego wykorzystania konieczne jest przeniesienie tej energii na wyższy poziom temperatury (50–100°C). Ta transformacja jest realizowana przez sprzedawane pompy ciepła w Rzeszowie, które w rzeczywistości są maszynami chłodniczymi sprężającymi parę. Dostępne są różne rodzaje pomp: powietrzna, wodna oraz gruntowa. Dopasujemy najlepsze rozwiązanie dla potrzeb Twojego gospodarstwa domowego.

Zaletą oferowanej przez nas pompy ciepła w Rzeszowie jest to, że latem włączając system w przeciwnym kierunku można uzyskać klimatyzację. Oznacza to, że ciepło będzie odbierane przez wewnętrzny kontur budynku i odprowadzane do gruntu, wody lub powietrza. Pompa ciepła posiada element wymiany ciepła zwany parownikiem. Zawarta w nim energia cieplna przechodzi z solanki do czynnika chłodniczego (podczas parowania substancja pochłania ciepło).

Gdzie pracują pompy ciepła z Rzeszowa?

W dzisiejszych czasach systemy ogrzewania pompami ciepła są wykorzystywane do modernizacji systemów grzewczych w starych budynkach, domach niskoenergetycznych oraz domach z energooszczędnymi technologiami stosowanymi w budownictwie. Wiele osób uważa, że pompa ciepła jest przeznaczona do małych obiektów o niskim zużyciu ciepła, ale to nieprawda.

Przykłady różnych zastosowań wysokowydajnych pomp ciepła z Rzeszowa:

  • Szkoły.
  • Budynki mieszkalne.
  • Hotele.
  • Budynki komunalne.
  • Przedszkola.
  • Kurorty.
  • Sklepy.
  • Zakłady przemysłowe.

Przykłady instalacji pomp ciepła w Rzeszowie

Przeanalizujemy dwa główne przypadki instalacji powietrznej pompy ciepła w Rzeszowie:

  • Powietrzna pompa ciepła w domu w trakcie budowy

W przypadku nowego domu w projekcie należy opracować cały system zasilania w ciepło pompy ciepła, dla pełnego komfortu może on również pracować w okresie letnim dla klimatyzacji. Należy również wziąć pod uwagę, ile ciepłej wody będzie potrzebne do spożycia, na przykład, gdy kilku członków rodziny lub gości chce wziąć prysznic lub kąpać się w kilku łazienkach. Wszystkie te obciążenia są uwzględniane w obliczeniach cieplnych podczas projektowania systemu. W związku z tym określa to moc systemu i jego koszt.

  • Wykorzystanie powietrznej pompy ciepła do modernizacji już zainstalowanego systemu

W tym przypadku instalacja grzewcza została już zainstalowana i często już zainstalowany kocioł pełni rolę dodatkowego urządzenia grzewczego, które jest włączane przy szczytowych obciążeniach instalacji grzewczej. Pompa ciepła z Rzeszowa zwykle ma wbudowaną dodatkową grzałkę elektryczną i może pracować całkowicie autonomicznie, dostarczając ciepło do domu.

Najlepsza oferta pomp ciepła w Rzeszowie

Oferowane przez nas pompy ciepła w Rzeszowie wyróżniają się jakością, niezawodnością i wysoką wydajnością. Prawie wszystkie modele działają na ogrzewanie, klimatyzację i jednocześnie mogą podgrzewać wodę w Twoim domu. Pompa ciepła to kompletne rozwiązanie, które pozwala oszczędzać nawet przy temperaturze zewnętrznej -25°C, bez szkody dla środowiska. Ponadto nowa linia urządzeń charakteryzuje się atrakcyjnym wyglądem, kompaktowymi wymiarami i jest bardzo łatwa w serwisowaniu.

Co potwierdza zasadność zamontowania pompy ciepła?

Oferowane przez nas pompy ciepła w Rzeszowie to nie tylko urządzenie, które pożytecznie wykorzystuje darmową energię odnawialną z otoczenia, to trzy funkcje (ogrzewanie, klimatyzacja, ciepła woda) w jednym urządzeniu. Oczywiście cena pompy ciepła jest wyższa w porównaniu z kotłami, jednak cały czas jej instalacja jest bardzo opłacalna. Konieczne jest oszacowanie kosztów w całości: jako koszt sprzętu plus koszt eksploatacji. Różnica w całkowitych kosztach w porównaniu z innymi rodzajami urządzeń grzewczych na zakup i eksploatację systemu zaopatrzenia w ciepło, co najmniej przez 5 lat, staje się bardziej niż oczywista.
Biorąc pod uwagę najniższe koszty eksploatacji w porównaniu do innych systemów grzewczych, udowodniono, że dzięki oszczędnościom takie inwestycje zwracają się w ciągu 2-5 lat. A tak krótki okres zwrotu inwestycji w instalację pompy ciepła świadczy o opłacalności inwestycji w ten sprzęt. Co więcej, pracuje niezawodnie i wydajnie od dziesięcioleci, znacznie dłużej niż jakikolwiek kocioł.

You may also like...