Technologie

Jak usunąć Apple ID z iPhone?

Jak usunąć Apple ID z iPhone

Jak usunąć Apple ID z iPhone? Masz w planach sprzedać, oddać lub wymień swój sprzęt od Apple. Zanim to zrobisz musisz najpierw usunąć z niego swoje konto Apple ID – gdyż znajdują się tam wszystkie dane, którymi zapewne nie chcesz dzielić się z nieznajomymi, a czasami pod konto podpięta jest także karta płatnicza. Jak więc usunąć konto z urządzenia Apple? Przeczytaj poniższe instrukcje, które Ci w tym pomogą.

Co musisz zrobić zanim usuniesz konto?

Nie zabieraj się za usuwanie konta od razu, gdy tylko otrzymasz nowe urządzenie, albo jeszcze przed jego otrzymaniem. Jeżeli chcesz zachować wszystkie dane, to musisz przenieść je na swój nowy telefon i dopiero wówczas możesz przejść do usuwania konta. Pamiętaj, aby nie zabierać się za ręczne kasowanie takich rzeczy jak: kontakty, zdjęcia, kalendarze czy przypomnienia – gdy jesteś zalogowany do usługi iCloud, to takie działania spowodują usunięcie Twoich danych z serwerów oraz wykasowanie wszystkich Twoich urządzeń, które pozostają zalogowane w tej usłudze.

Jeżeli nadal zamierzasz korzystać z urządzenia od Apple to istnieje opcja, która pomoże Ci w automatycznym przeniesieniu wszystkich danych z poprzedniego urządzenia na nowe – warunkiem jest tutaj posiadanie systemu iOS 11 lub nowszego. Funkcja ta nazywa się “Szybki start” i współpracuje z systemami powyżej iOS 11. Jeżeli natomiast jesteś posiadaczem urządzenia ze starszym systemem, to możesz użyć usługi iCloud, aplikacji iTunes lub Findera, aby przenieść dane na nowe urządzenie.

Ponadto, jeżeli wraz ze zmianą urządzenia na nowe zmieniasz także numer telefonu, to dodaj go do konta jako zaufany numer telefonu, aby nie utracić dostępu. Jeżeli Twój stary numer telefonu jest już nieaktywny lub nie masz do niego dostępu, to możesz wygenerować kod uwierzytelniania dwupoziomowego za pomocą poprzedniego urządzenia.

Usuwanie danych z urządzenia

Kiedy już przeniesiesz wszystkie swoje dane i będziesz pewny, że chcesz usunąć Apple ID to możesz przystąpić do realizacji. W pierwszej kolejności rozłącz telefon z Apple Watch – jeżeli pozostają połączone, a następnie utwórz backup zawartości urządzenia. Kolejnym krokiem jest wylogowanie się z takich usług, jak iCloud, iTunes i App Store. Dodatkowo, jeżeli zamierzasz korzystać z telefonu od innego producenta niż Apple, to musisz wyrejestrować się z usługi iMessage.

Po wykonaniu tych czynności przejdź do ustawień, gdzie znajduje się opcja “Ogólne”, po jej wybraniu poszukaj przycisku “Wyzeruj”, a następnie “Wymaż zawartość i ustawienia”. Jeżeli na Twoim urządzeniu włączona jest usługa związana z jego odnajdywaniem, to konieczne może być wprowadzenie identyfikatora Apple ID i hasła dostępu do konta. Jeśli urządzenie działa z kartą eSIM, to po wyświetleniu pytania wybierz opcję wymazania urządzenia i profilu eSIM. Możesz otrzymać monit proszący o podanie kodu urządzenia lub kodu ograniczeń – należy go wprowadzić, a następnie wybrać opcję “Wymaż [nazwa urządzenia]”.

Aby uzyskać pomoc odnośnie przekazywania praw do korzystania z usługi nowemu właścicielowi skontaktuj się z operatorem. Jeżeli natomiast nie używasz karty SIM z urządzeniem, to możesz poprosić operatora o pomoc w przekazaniu praw do korzystania z usługi nowemu właścicielowi. Na koniec pozostaje już tylko usunięcie poprzedniego urządzenia z listy zaufanych urządzeń.

Usuwanie danych, gdy nie jesteś już w posiadaniu urządzenia

Może zdarzyć się też tak, że nie usuniesz konta Apple ID z urządzenia, które już nie jest w Twoich rękach. Czy to oznacza, że Twoje dane muszą trafić teraz w ręce innego użytkownika? Otóż nie musi się tak stać. Jeżeli nie jesteś już posiadaczem urządzenia, na którym Twoje konto pozostaje aktywne, to w dalszym ciągu możesz je jeszcze usunąć. Nie zależy to już jednak tylko od Ciebie, aby to zrobić musisz poprosić nowego właściciela telefonu o usunięcie całej zawartości i wszystkich ustawień w taki sposób, jak zostało to opisane powyżej.

Sytuacja wygląda nieco inaczej, gdy na urządzeniu korzystałeś z takich usług jak iCloud i Znajdź mój telefon. Wówczas możesz zalogować się do witryny iCloud.com, lub skorzystać z aplikacji “Lokalizator” na innym urządzeniu od Apple, wybrać urządzenie, z którego chcesz usunąć dane i kliknąć opcję “Wymaż”. Po dokonaniu tych czynności kliknij opcję “Usuń z konta”.

 Istnieje także ryzyko, że nie będziesz mógł wykonać żadnego z wcześniej przedstawionych rozwiązań. W tym wypadku możesz jedynie zmienić swoje hasło do Apple ID. Proces ten nie spowoduje wymazania danych z urządzenia, ale nowy właściciel nie będzie miał możliwości, aby się do nich dostać oraz, aby je usunąć.

Jeżeli znalazłeś się w sytuacji, że do Twojego konta podpięte były karty płatnicze, to e również możesz usunąć poprzez zalogowanie się w witrynie iCloud.com. W tym celu wybierz opcję “Ustawienia konta” i sprawdź, które urządzenia korzystają z usługi Apple Pay, a następnie wybierz te z nich, które zamierzasz usunąć i kliknij opcję “Usuń” – znajduje się ona obok pozycji “Apple Pay”. Pamiętaj także o tym, aby usunąć poprzednie urządzenie z listy zaufanych urządzeń.

Angielski Francuski Niemiecki Hiszpański

You may also like...